Belgesel İçin Animasyon

Documentarist, belgeselde animasyon kullanmayı amaçlayanlar için geçen yıl başlattığı ve bir hayli başarılı geçen ‘anima-doc’ atölye serisine devam ediyor. ‘Belgesel İçin Animasyon’ başlığıyla gerçekleşecek olan bu yılki atölyeyi, Meksika ve İspanya’dan gelen –yine- iki harika animasyoncu, Lourdes Villagomez ve Coke Rioboo gerçekleştirecek. İki günlük atölyede, sınırlı sayıda katılımcıyla elişi deneysel stop motion tekniklerine giriş ve belgesel projelerinde animasyon kullanma olanakları gözden geçirilecek, atölye sonucunda bir ortak video üretilecek.

(Not: Önceden kayıt yaptıran katılımcılara açıktır.)

EĞİTMENLER:

Lourdes Villagómez

Meksikalı animasyon filmleri yönetmeni günlük hayattan ve eşyalardan yola çıkarak değişik animasyon teknikleriyle video ve enstalasyonlar yapıyor. İşleri ellinin üzerinde festivalde ve the Museo Nacional de Arte, Mexico City, Los Angeles ve Milano’da seçkin mekanlarda sergilendi. 1999 yılında bağımsız animasyon filmleri yapım ve tanıtımı için Los Animantes isimli kolektifi kurdu.

Coke Riobóo

Madrid doğumlu müzisyen, besteci ve animatör. 3 kısa animasyon filminden oluşan bir web serisini yönetti, birçok kısa film ve üç uzun metraj film için müzik besteledi. Dünyanın her yerinde animasyon atölyelerinde ders veriyor. 2006 yılında çektiği Said’in Yolculuğu isimli kısa filmiyle Goya ödülü kazandı.